żywienie

Zajadamy ekologicznie

Skojarzone z tym artykułem: catering, restauracja, żywienie

Zajadamy ekologicznie

(...) Coraz częściej spotykamy ludzi dbających o to, co jedzą. Związane to jest ze zwiększającą się świadomością społeczeństwa w sprawach żywieniowych.Produkty ekologiczne wytwarza się z surowców pochodzących z hodowli i upraw ekologicznych. Rolnictwo ekologiczne oparte jest na uprawie i hodowli zgodnie z naturą i z zachowaniem zasad ochrony środowiska. Innymi słowy, do ich produkcji nie dodawane są środki genetycznie modyfikowane, nie używa się też nawozów sztucznych, ani środków ochrony roślin.Jak wykazują badania, żywność (...)

Opublikowany przez Jędrzej Kawa | 2015-04-24

Gdzie kupić kawę klasy premium?

Skojarzone z tym artykułem: gastronomia, restauracja, żywienie

Gdzie kupić kawę klasy premium?

(...) Jeśli jesteśmy wytrawnymi kawoszami i nie zadowolimy się ofertą typowych marketów lub delikatesów, pozostaje nam poszukiwanie nietuzinkowych odmian kawy na własną rękę.Nic nie zastąpi aromatu kawy ze świeżo mielonych ziaren...Zaopatrzyliśmy się już w dobry młynek do kawy, pozostaje tylko znaleźć dostawcę najlepszych owoców kawowca. O ile nawiązanie kontaktu z egzotycznym plantatorem i zamówienie sobie kilograma ziaren na domowy użytek wydaje się nieco bezsensownym przedsięwzięciem, o tyle warto odwiedzić niejeden (...)

Opublikowany przez Malwina Sidor | 2015-04-09

Bar w Lublinie - od strony językowej

Skojarzone z tym artykułem: gastronomia, jedzenie, żywienie

Bar w Lublinie - od strony językowej

(...) Życie współczesnego miasta to feeria sklepów, firm, galerii oraz lokali gastronomicznych i rozrywkowych. Pełnią one różne role w życiu  mieszkańców. Przede wszystkim dostarczają rozrywki, pozwalają na spędzenie wolnego czasu i zapewniają jedzenie głodnym klientom. Repertuar dań jest tak różnorodny, jak różnorodny jest przekrój współczesnego społeczeństwa. Śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje, małe przyjęcia i większe imprezy - to jedynie niektóre ze składników serwowanego w barach, restauracjach i pubach, żywieniowo-rozrywkowego menu.Bar definiowany jest najprościej jako zakład (...)

Opublikowany przez Miłosz Pokora | 2015-03-18