Wiadomości o podobnej tematyce

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Opublikowany przez Jędrzej Kawa | 2015-04-24

Zajadamy ekologicznie

Coraz częściej spotykamy ludzi dbających o to, co jedzą.

Związane to jest ze zwiększającą się świadomością społeczeństwa w sprawach żywieniowych.

Produkty ekologiczne wytwarza się z surowców pochodzących z hodowli i upraw ekologicznych. Rolnictwo ekologiczne oparte jest na uprawie i hodowli zgodnie z naturą i z zachowaniem zasad ochrony środowiska. Innymi słowy, do ich produkcji nie dodawane są środki genetycznie modyfikowane, nie używa się też nawozów sztucznych, ani środków ochrony roślin.

Jak wykazują badania, żywność ekologiczna zawiera więcej bardzo potrzebnych dla zdrowia składników ( mikro i makroelementy, witaminy). Smak produktów pochodzących z ekologicznych gospodarstw jest naturalny, a żywność dużo bardziej smaczna. Wszystko to spowodowane jest zakazem używania konserwantów w procesach przetwórczych.

W związku z coraz większym zainteresowaniem konsumentów, powstają sklepy ze zdrową żywnością. Znajdujący się w nich towar pochodzi tylko z upraw ekologicznych i specjalistycznych przetwórni, zajmujących się produkcją przetworów ekologicznych. Sklep ze zdrową żywnością, to istna skarbnica produktów umożliwiających prawidłowe i zdrowe odżywianie.

Zakupy produktów ekologicznych przez internet stały się również możliwe, dzięki powstawaniu coraz większej ilości takich sklepów. Wśród nich są już takie, posiadające stałą bazę klientów, dokonujących zakupów produktów ekologicznych. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór produktów rolnictwa ekologicznego, od produktów zbożowych poprzez ciasta, oleje, syropy, wędliny, nabiał aż po produkty bezglutenowe czy żywność dla diabetyków.

Oto co uchwycił nasz reporter

restauracja
catering
żywienie