Restauracja

Słodkie życie

Skojarzone z tym artykułem: gastronomia, jedzenie, restauracja

Słodkie życie

(...) Miód towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Doceniony już przez starożytnych, głównie do celów leczniczych. Produkty z miodu są dość popularne i wysoko cenione. Miód wytwarzany jest przez pszczoły i błonkówki. Zasadniczo dzieli się go na trzy rodzaje: - miód spadziowy, - miód nektarowy, - miód mieszany. Pobrany miód, po jakimś czasie, ulega krystalizacji. To naturalny proces, który jest charakterystyczny dla miodów naturalnych. Kupując od pszczelarza taki miód, mamy pewność, że nie został poddany niewłaściwej dekrystalizacji i zachował pełną wartość odżywczą. Miód wykorzystywany jest przez ludzkość, nie tylko do jedzenie, lecz także do wytwarzania (...)

Opublikowany przez Ewa Kuc | 2015-05-17

Zajadamy ekologicznie

Skojarzone z tym artykułem: catering, restauracja, żywienie

Zajadamy ekologicznie

(...) ekologiczna zawiera więcej bardzo potrzebnych dla zdrowia składników ( mikro i makroelementy, witaminy). Smak produktów pochodzących z ekologicznych gospodarstw jest naturalny, a żywność dużo bardziej smaczna. Wszystko to spowodowane jest zakazem używania konserwantów w procesach przetwórczych.W związku z coraz większym zainteresowaniem konsumentów, powstają sklepy ze zdrową żywnością. Znajdujący się w nich towar pochodzi tylko z upraw ekologicznych i specjalistycznych przetwórni, zajmujących się produkcją przetworów ekologicznych. (...)

Opublikowany przez Jędrzej Kawa | 2015-04-24

Gdzie kupić kawę klasy premium?

Skojarzone z tym artykułem: gastronomia, restauracja, żywienie

Gdzie kupić kawę klasy premium?

(...) dobrze zaopatrzony sklep z kawą paloną, który może zaoferować nam spory wybór różnych odmian ziaren.Ziarniste kawy smakowe - marzenie wielu z nasPołączenie najwyższej klasy kawowych ziaren z dobrze skomponowaną mieszanką aromatów to rozwiązanie dla każdego, kto chciałby wypić świeżo zmieloną kawę ziarnistą o aromacie waniliowym wiśniowym czy czekoladowym. Niebanalne kompozycje zapachowe przekładają się na wyśmienity smak kawy, której nie musimy dodatkowo przyprawiać.Gdzie znaleźć dobry sklep z kawą?Odwiedzając (...)

Opublikowany przez Malwina Sidor | 2015-04-09

Bar w Lublinie - od strony językowej

Skojarzone z tym artykułem: catering, gastronomia, jedzenie, restauracja, żywienie

Bar w Lublinie - od strony językowej

(...) rodzaju skansen, w którym odżywają stare zapomniane tradycje. Jest w ich restaurowaniu nutka melancholii, smutku i niczym nieuzasadnionej tęsknoty za dawno minioną rzeczywistością. Bar mleczny to po prostu zakład gastronomiczny, w którym podawane są potrawy jarskie, dania mleczne oraz mleko. Słownik języka polskiego wyróżnia też pojęcie bufetu jako pewnej formy (...)

Opublikowany przez Miłosz Pokora | 2015-03-18