Wiadomości o podobnej tematyce

 • Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

  Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na komunikacie. PGNiG ocenia, że wniosek był niezasadny.

 • Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

  Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

 • "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

  "Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.

 • Uber eliminuje z rynku taksówkarzy - sklepy wyciągają wnioski

  Sklepy wyciągają wnioski z tego, jak Uber eliminuje z rynku taksówkarzy. Wkrótce wprowadzą dostawy społeczne.

Opublikowany przez Malwina Sidor | 2015-06-16

Kraina kwitnących wiśni od kuchni

Japonia to państwo leżące na Pacyfiku - w zachodniej jego części.

Rozciąga się na pasie wysp przy wschodnim wybrzeżu Azji. Długość archipelagu to około trzy i pół tysiąca kilometrów. Składa się głównie z czterech najważniejszych i największych wysp - Honsiu, Sikoku, Hokkaido i Kiusiu. Dodatkowo w skład Japonii wchodzi jeszcze parę tysięcy mniejszych wysp, które tworzą obszar lądowy tego państwa. Powierzchnia Japonii jest mocno zróżnicowana, ale przede wszystkim większość jej powierzchni tworzą góry.

Pod względem liczby ludności, w sumie jako państwo o stosunkowo małej powierzchni, Japonia plasuje się bardzo wysoko zajmując dziesiąte miejsce. Japonia jest mocno narażona na klęski żywiołowe. Znajduje się na styku tektonicznych płyt, więc często nawiedzają ją trzęsienia ziemi. Poza tym znajduje się tam sporo wulkanów, oraz jest narażona na fale tsunami i tajfuny. Japonia jednak przede wszystkim słynie z tego, że w ostatnich latach znajduje się bardzo wysoko na liście krajów rozwiniętych. Ich gospodarka oraz przemysł, a przede wszystkim wszystkie gałęzie związane z high-technology są najbardziej zaawansowanymi na świecie.

Poza tym Japonia wytworzyła na przestrzeni wieków bardzo bogatą kulturę. Bardzo wiele osób fascynuje się komiksami, oraz kreskówkami Manga, która jest niepowtarzalna i powstała właśnie w Japonii. Dlatego podróż do Japonii jest marzeniem bardzo wielu osób. Poza kulturą i niewątpliwie niepowtarzalnym klimatem tego miejsca możemy sobie zadać pytanie: co warto zobaczyć w Japonii? W tym państwie jest bardzo wiele wartych uwagi zabytków, a szczególnie japońskie zabytki na liście UNESCO, których jest wpisanych aż dwadzieścia trzy. Na liście znajdują się miejsca o niepowtarzalnym krajobrazie, ale i jedyne w swoim rodzaju zabytki, których nie znajdziemy w żadnym innym państwie.

Aby poznać zabytki i obyczaje Japonii zapraszamy na podróż do Japonii organizowaną przez biuro podróży Ex Oriente Lux. Temat wyprawy: 'Japońskie smakowitości'. Jej tematem przewodnim będą dania kuchni japońskiej. Szczegóły programu wycieczki można odnaleźć na stronie: http://www.exorientelux.pl/japonskie-smakowitosci.

Oto co uchwycił nasz reporter

turystyka
podróże
urlop
kuchnia